Programista Junior Q&A (pytania i odpowiedzi)

Szanowni Czytelnicy, w związku z bardzo dużą ilością pytań na temat Programisty Junior, postanowiliśmy zebrać je wszystkie w jedno miejsce. Mamy nadzieję, że odpowiedzi są wyczerpujące. Oczywiście w razie dalszych pytań, zachęcamy do kontaktu z redakcją poprzez stronę WWW lub nasz profil na FB 🙂

  • Czym jest Programista Junior?

Programista Junior to niezwykły dwumiesięcznik, przeznaczony głównie dla dzieci wieku 8-14 lat, w którym poznasz fascynujący świat programowania i informatyki.

Swoje miejsce znajdą również rodzice, nauczyciele, ale także dorośli, którzy chcą rozpocząć przygodę z programowaniem!

  • Czym moje dziecko poradzi sobie z lekturą magazynu?

Magazyn jest skierowany dla dzieci w wieku 8-14 lat. Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach wiek może być umowny (dzieci baaardzo szybko ogarniają tematy związane z komputerami i nie tylko ;-)), dlatego postanowiliśmy wprowadzić cztery stopnie skomplikowania materiałów.

Poziom pierwszy, nie będzie oznaczony żadnym poziomem trudności co oznacza, że z lekturą powinien poradzić sobie każdy Czytelnik.

Poziom drugi (1 gwiazdka) to poziom podstawowy, w którym zakładamy, że Czytelnik powinien mieć minimum wiedzy związany z danym tematem i nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem treści.

Poziom trzeci (2 gwiazdki) to poziom średni co oznacza, że poziom przekazywanej wiedzy wymaga już od Czytelnika większej wiedzy w celu zrozumienia treści.

Poziom czwarty (3 gwiazdki) to poziom zaawansowany, w którym odbiorca powinien mieć już dużą wiedzę związaną z tematem.

Tak jak pisaliśmy na początku zdajemy sobie sprawę z pewnej umowności tych poziomów. Tym niemniej wierzymy, że z pomocą rodziców, koleżanek i kolegów, czy też internetu każdy jest w stanie przyswoić przekazywaną przez nas wiedzę 🙂

Naszym celem jest aby każdy Czytelnik przeszedł przez różne stopnie zaawansowania artykułów i kiedyś czytał bez problemu artykuły oznaczone poziomem czwartym 🙂 (podobnie jak w grach).

  • Jak często ukazuje się Programista Junior?

PJR będzie się ukazywał raz na dwa miesiące. Premiera kolejnych wydań to ostatni tydzień co drugiego miesiąca. Poniżej znajdziecie plan wydań na najbliższy rok.

Nr 1/2019 – ostatni tydzień września 2019 r.

Nr 2/2019 – ostatni tydzień listopada 2019 r.

Nr 1/2020 – ostatni tydzień stycznia 2020 r.

Nr 2/2020 – ostatni tydzień marca 2020 r.

Nr 3/2020 – ostatni tydzień czerwca 2020 r.

Nr 4/2020 – ostatni tydzień września 2020 r.

Śledźcie nas w mediach społecznościowych i zapiszcie się na nasz newsletter, będziemy tam Was informować o opublikowaniu kolejnego wydania Programisty Junior.

  • Jaka objętość ma Programista Junior?

Planujemy by każde wydanie naszego magazynu miało 100 stron. Strony będą oczywiście w pełni kolorowe 🙂

  • Czy Programista Junior jest dostępny także w wersji elektronicznej?

Tak. PJR ukazuje się w czterech wersjach tj. wersja papierowa, wersja w PDF, wersja mobi i ePub, a także w formacie AZW3. Tak więc każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

  • Gdzie mogę kupić Programistę Juniora?

Wersja papierowa czasopisma będzie dostępna w salonach sieci EMPIK w całej Polsce. Dodatkowo można zamówić prenumeratę czasopisma na naszej stronie WWW: >>tutaj<<.

  • Ile będzie kosztowało czasopismo?

PJR w wersji papierowej będzie kosztował 19.90 PLN za wydanie. O wszelkich ewentualnych zmianach w cenie będziemy informować w newsletterach i w naszych mediach społecznościowych.

  • Jakie rodzaje prenumeraty można zamówić?

W naszej ofercie jest zarówno prenumerata w wersji papierowej jak i elektronicznej. Prenumeratę można zamówić na okres 12 lub 24 miesięcy. Wszelkie informacje dotyczące prenumeraty znajdą Państwo pod tym linkiem lub prosimy o pytania w e-mailu.