Programista Junior Q&A (pytania i odpowiedzi)

Szanowni Czytelnicy, w związku z bardzo dużą ilością pytań na temat Programisty Junior, postanowiliśmy zebrać je wszystkie w jedno miejsce. Mamy nadzieję, że odpowiedzi są wyczerpujące. Oczywiście w razie dalszych pytań, zachęcamy do kontaktu z redakcją poprzez stronę WWW lub nasz profil na FB 😄

  • Czym jest Programista Junior?

Programista Junior to niezwykły dwumiesięcznik, przeznaczony głównie dla dzieci wieku 8-14 lat, w którym poznasz fascynujący świat programowania i informatyki.

Swoje miejsce znajdą również rodzice, nauczyciele, ale także dorośli, którzy chcą rozpocząć przygodę z programowaniem!

  • Czym moje dziecko poradzi sobie z lekturą magazynu?

Magazyn jest skierowany dla dzieci w wieku 8-14 lat. Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach wiek może być umowny (dzieci baaardzo szybko ogarniają tematy związane z komputerami i nie tylko 😎), dlatego postanowiliśmy wprowadzić cztery stopnie skomplikowania materiałów.

Poziom pierwszy nie będzie oznaczony żadnym poziomem trudności, co oznacza, że z lekturą powinien poradzić sobie każdy Czytelnik.

Poziom drugi (1 gwiazdka) to poziom podstawowy, w którym zakładamy, że Czytelnik powinien mieć minimum wiedzy związanej z danym tematem i nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem treści.

Poziom trzeci (2 gwiazdki) to poziom średni, co oznacza, że poziom przekazywanej wiedzy wymaga już od Czytelnika większej wiedzy w celu zrozumienia treści.

Poziom czwarty (3 gwiazdki) to poziom zaawansowany, w którym odbiorca powinien mieć już dużą wiedzę związaną z tematem.

Tak jak pisaliśmy na początku, zdajemy sobie sprawę z pewnej umowności tych poziomów. Tym niemniej wierzymy, że z pomocą rodziców, koleżanek i kolegów czy też Internetu każdy jest w stanie przyswoić przekazywaną przez nas wiedzę 😄

Naszym celem jest, aby każdy Czytelnik przeszedł przez różne stopnie zaawansowania artykułów i by lektura artykułów oznaczonych poziomem czwartym nie stanowiła problemu 🙂 (podobnie jak w grach).

  • Jak często ukazuje się Programista Junior?

PJR Ukazuje się raz na dwa miesiące. Premiera kolejnych wydań to ostatni tydzień co drugiego miesiąca. Poniżej znajdziecie plan wydań na najbliższy rok.

Nr 1/2019 – ostatni tydzień września 2019 r.

Nr 2/2019 – ostatni tydzień listopada 2019 r.

Nr 1/2020 – ostatni tydzień stycznia 2020 r.

Nr 2/2020 – ostatni tydzień marca 2020 r.

Nr 3/2020 – ostatni tydzień czerwca 2020 r.

Nr 4/2020 – ostatni tydzień września 2020 r.

Śledźcie nas w mediach społecznościowych i zapiszcie się na nasz newsletter, będziemy tam Was informować o publikacji kolejnego wydania Programisty Junior.

  • Jaka objętość ma Programista Junior?

Planujemy, by każde wydanie naszego magazynu miało 100 stron. Strony będą oczywiście w pełni kolorowe 😄

  • Czy Programista Junior jest dostępny także w wersji elektronicznej?

Tak. PJR ukazuje się w czterech wersjach, tj. wersja papierowa, wersja PDF, wersja mobi i ePub, a także w formacie AZW3. Tak więc każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

  • Gdzie mogę nabyć Programistę Juniora?

Wersja papierowa czasopisma jest dostępna w salonach sieci EMPIK w całej Polsce. Dodatkowo można zamówić prenumeratę czasopisma na naszej stronie WWW: >>tutaj<<.

  • Ile będzie kosztowało czasopismo?

Koszt egzemplarza PJR w wersji papierowej to 19.90 PLN za wydanie. O wszelkich ewentualnych zmianach w cenie będziemy informować w newsletterach i w naszych mediach społecznościowych.

  • Jakie rodzaje prenumeraty można zamówić?

W naszej ofercie jest zarówno prenumerata w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Prenumeratę można zamówić na okres 12 lub 24 miesięcy. Wszelkie informacje dotyczące prenumeraty znajdą Państwo pod tym linkiem lub prosimy o pytania w e-mailu.