InstaLogik – konkurs matematyczno-informatyczny z elementami programowania

Placówka Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod wraz z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów mają przyjemność zaprosić do udziału w matematyczno-informatycznym konkursie InstaLogik, który wprowadzi początkujących programistów w świat kodowania.

1 października 2021 rusza pierwszy etap 3. edycji ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatycznego InstaLogik. 

Jest to konkurs, w którym wprowadzane są elementy programowania (na każdym kolejnym etapie jest coraz więcej zadań z tej dziedziny). Mogą w nim wziąć udział uczniowie klas 4-8 Szkół Podstawowych, zarówno ci, którzy mają już pewne doświadczenie z programowaniem, jak również ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę. Ponadto, konkurs jest podzielony na 5 kategorii wiekowych.

Dla chętnych uczestników dostępne są darmowe kursy przygotowujące do poszczególnych etapów. Kluczem do osiągnięcia sukcesu w InstaLogiku nie są zatem wcześniejsze umiejętności, ale przede wszystkim chęci i zaangażowanie.

Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno - Matematyczej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów, honorowym patronatem objął go Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Aby wziąć udział, należy się najpierw zarejestrować na stronie https://instalogik.pl/ (ważne jest to, że uczestników zgłaszać mogą tylko nauczyciele lub rodzice). I etap konkursu rozwiązywać można od 1 do 28 października 2021 do godz. 20:00